حسابدار حرفه‌ای بازوی اصلی پایدارسازی و توسعه کسب و کار

بازاریابی محتوا
برگزاری کارگاه تولید محتوا
مرداد ۲۸, ۱۳۹۷
1.2
تصمیم گیری (تصمیم سازی)
آبان ۱۰, ۱۳۹۷
 
 
حسابداری را می‌توان قلب شرکت نامید و حسابدار را بهترین مشاور برای مدیریت دانست. چرا که حسابدار حرفه ای در یک بنگاه اقتصادی باید بتواند اطلاعات مورد نیاز را به موقع و دقیق به مدیران و صاحبان کسب و کار، جهت تصمیم گیری و برنامه ریزی‌ ، ارائه نماید تا مدیران بتوانند فعالیت های عملیاتی را بهتر و موثرتر کنترل کنند. حسابداری بهای تمام شده یا حسابداری صنعتی، حلقه مفقوده و یکی دیگر از فعالیت های مهم حسابدار است و وضعیت عملکرد کسب و کار را به لحاظ سودآوری یا زیان‌دهی مشخص می کند. نتیجه این امر، به اصلاح و بهبود فرآیندها و حذف فعالیت‌های زائد منجر می‌شود. در نهایت حسابدار حرفه‌ای بازوی اصلی پایدارسازی و توسعه کسب و کار و مدیریت منابع درهر شرایطی علی الخصوص شرایط بحران است. بنابراین حائز اهمیت است که حسابدار یک کسب و کار از تعهد و اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.
از جمله مهارت‌های تخصصی مورد نیاز یک حسابدار موفق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تسلط به دانش حسابداری و اصول و مفاهیم آن
2- تسلط به قوانین مرتبط با کسب و کار (مالیاتی، قانون کار، تامین اجتماعی، تجارت و ...)
3- آشنایی با نرم افزارهای مرتبط با حوزه حسابداری
4- آیین نگارش و مکاتبات
5- آشنایی و تسلط بر مباحث قراردادی
6- مسلط به مسائل بانکی و انواع خدمات بانکی
7- تسلط به مسائل حقوق و دستمزد

پس از گذارندن دوره آموزش جامع حسابدار درجه یک، با کسب مهارت کافی در زمینه های تخصصی، می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید. اگر حسابداران از مهارت و دانش کافی درمورد نحوه تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی برخوردار باشند، توانایی درج اطلاعات را با دقت، سرعت، کیفیت و صحت در اظهارنامه مالیاتی خواهند داشت.
مهارت تکمیل اظهارنامه های مالیاتی یک مزیت رقابتی و فرصتی درآمدزا برای حسابداران به شمار می آید، زیرا کلیه شرکت‌ها، بنگاه های اقتصادی و صاحبان کسب و کار ناگزیر به انجام تکالیف قانونی خود هستند که انجام همه این تکالیف به یک حسابدار خبره، با دقت و سرعت عمل بالا احتیاج دارد.
 

تهیه شده توسط تیم سازمان مدیریت صنعتی استان کرمان